2016 February 02

Nyitottság, megbízhatóság, kooperáció, megfelelő munkamorál: az ElectriCity képzésről Varga Virág

“Mindenki kiemelte, hogy nehéz a szakma, és sok visszássággal találkozhat az ember a zeneiparban, de a legfontosabb értékek mégis a nyitottság, a megbízhatóság, a kooperáció, a megfelelő munkamorál. Szinte minden vendégelőadó felhívta a figyelmünket az etikus viselkedés fontosságára és arra az örök igazságra, hogy az ördög a részletekben rejlik.” Varga Virág, az ElectriCity képzés végzése az elsők között jelentkezett a kurzusra. Nem bánta meg. 

A zene mindig központi szerepet töltött be az életemben, ez volt az az egy dolog, amit rajongásig szerettem, szeretek.

varga_virag_03Miután lediplomáztam a Budapesti Gazdasági Főiskolán, sokat gondolkodtam, merre tovább, mást akartam, mint amit eddig nyújtott a felsőoktatás. Aztán idén augusztusban jött a válasz: megláttam a Zeneipari Hivatal hirdetését Facebook-on. Gyorsan jelentkeztem az Electricity képzésre, és tűkön ültem a kezdésig. Nem bántam meg a választást, mert minden órán és minden terepbejáráson olyan információkkal gazdagodtunk, amit másképp, ennyire koncentráltan nem kaphattunk volna meg.

Turza Tomi, a kurzusvezetőnk, aki első alkalommal vezette az elektronikus zenei menedzsment kurzust, nagyon segítőkész és lelkes, s ennek a dinamizmusnak köszönhetően találkoztunk elektronikus zenei DJ-kel, producerekkel, programszervezőkkel, klubvezetőkkel, de még kis underground kiadó tulajdonosával is a kurzus során.

Az órákon a tematikához illeszkedő vendégelőadók voltak, emellett pedig terepbejáráson voltunk a kultikus Lärm-ben és az A38-on, illetve az Akváriumban, Tesla-ban, és a megújult Corvin-on is. A klubok vezetői/programszervezői ismertették velünk az adott helyszín fő szervező elveit, egyedi jegyeit, struktúráját, történetét. Igazán üdítő érzés, hogy az iskolapadon kívül, a kedvenc klubjaimban tanulhatok, és olyan emberek osztják meg velünk a tapasztalataikat, akikre felnézek a munkásságuk miatt. Emellett persze ezek a találkozások tökéletes alkalomnak bizonyulnak a kapcsolatépítésre is.

Fontosnak tartom kiemelni, hogy nem kellett csalódnunk abban, milyen értékrendet képvisel az iskola és az oktatók: mindenki kiemelte, hogy nehéz a szakma, és sok visszássággal találkozhat az ember a zeneiparban, de a legfontosabb értékek mégis a nyitottság, a megbízhatóság, a kooperáció, a megfelelő munkamorál. Szinte minden vendégelőadó felhívta a figyelmünket az etikus viselkedés fontosságára és arra az örök igazságra, hogy az ördög a részletekben rejlik. Ez az iskola pontosan arra hivatott, hogy ezt a részletekben rejlő ördögöt minél hatékonyabban tudjuk kiiktatni, és olyan gyakorlati tudást adjon, amivel boldogulni tudunk valódi piaci szituációkban.

Pozitívum az is, hogy lehetőség van egyéni konzultációra is; rendelkezésünkre áll egy színes válogatás a szakirodalomból, s hogy a kialakult jó légkörnek köszönhetően mi, diáktársak is szívesen segítjük egymást.

Biztos vagyok benne, hogy az itt megszerzett tudás, kapcsolatok és baráti viszonyok a későbbiekben nagyban fogják segíteni az egyéni munkánkat is.

A következő tizenegyhetes ElectriCity kurzusunk 2016. október 10-én, hétfőn indul. A kurzusról bővebben az alábbi kurzuskatalógusban. Az ElectriCity kurzus nyílt napja szeptember 19-én, hétfőn 18 órától lesz, jelentkezni az info@zeneiparihivatal.hu címen lehet.