2015 September 18

“Fotelból ez a szakma csak álom marad” – elektronikus zenei karrierépítésről Brunda Mátyással

Brunda Mátyás a Tesla kulturális központ ügyvezetője, korábban az Akvárium Klub cégvezetője és az A38 Hajó üzletvezetője, a Volt Produkció és a Sziget Kft. fesztiváljainak értékesítési főnöke, számos nagy profilú budapesti e-zenei rendezvény társszervezője és az október 19-én induló ElectriCity kurzus oktatója. Zeneipari karrierről, készségekről és elvárásokról beszélgettünk vele. 

Hogyan kezdődött a szakmai pályafutásod a zeneiparban?

brunda_matyas_03Magával a zenével nagyon korán kapcsolatba kerültem és egész ifjú koromat végigkísérte a töménytelen, mondhatni állandó zenehallgatás. Majd jóval később, a vendéglátóipari főiskola elvégzése után jött elő az vágy, majd cél, hogy a szakmámat és rajongásomat egyesítsem, azaz klubvezető legyek. Ehhez nem is kellett sok, hisz két évvel később már üzletvezető voltam egy szabadtéri szórakozóhelyen. Ezt követően pedig már sorra jöttek a klubok, saját szervezésű bulik, majd a nagy szervező csapatokhoz és a fesztiválokhoz is közel kerültem.

Milyen feladatokat kell ellátnia egy szervezőnek nap mint nap?

Ez egy komplex és igen sokrétű feladat, akár klub, fesztivál, vagy akár egyszeri estéről legyen szó. Természetesen mindnek megvan a maga specifikuma és szenzibilis környezete, de a legfontosabb, hogy iszonyatosan képben kell lenni az aktualitásokkal és annak helyi, lokális piacával, illetve a kiszemelt helyszín adottságaival. majd erre jön a megvalósítás előkészítése klasszikus promóteri feladatokkal, ami kiegészül marketinges-pr területekkel és a végén operatív bonyolítással.

Hogyan lehet karriert építeni ebben a szakmában? Milyen felkészültségre, milyen ismeretekre, készségekre van szükség?

Karriert először pontos célokkal, majd rendkívüli kitartással és alázattal lehet építeni. Persze sokat számít, ha az ember ismeri a szakma szereplőit és mindenhol ott van és közel tartózkodik az események sodrásához. Fotelból ez a szakma csak álom marad…

Személyes feltételeken és adottságokon túl szinte mindenre: zene imádata, szerelme, a zenei trendekre, aktualitásokra alapos rálátás és folyamatos figyelem; folyékony angol nyelvtudás a minimum, stabil gazdasági-, marketing és social média ismeretek, proaktív attitűd, nagyon magas stresszbíró- és fizikai állóképesség, na és persze alap a jó probléma megoldó készség.

Te mit várnál el egy pályakezdő kollégától, aki melletted kezd el szervezőként dolgozni?

Mindent, amit az előző kérdésre válaszoltam és kösse fel a gatyáját! 😀

A következő tizenegyhetes ElectriCity kurzusunk 2016. október 10-én, hétfőn indul. A kurzusról bővebben az alábbi kurzuskatalógusban. Az ElectriCity kurzus nyílt napja szeptember 19-én, hétfőn 18 órától lesz, jelentkezni az info@zeneiparihivatal.hu címen lehet.