2014 July 10

“Azt hiszem, a Zeneipari Hivatal lényege valahol abban rejlik, amiben egy zenekaré is: a közösségben” – Dózsa Erik a Zeneipari menedzsment kurzusról

Megkértük a 2014 júniusában végző diákjainkat, meséljék el, hogyan érezték magukat a kurzusunkon, hogyan érkeztek a Zeneipari Hivatalba és hogyan távoznak tőlünk, a Zeneipari menedzsment kurzusunk után. Az első beszámolót a pécsi kiránduláson a táncparkett közönségét is lenyűgöző IT szakertő és zenész, Dózsa Erik írta.

_MG_0106

Tavaly ősszel fogalmazódott meg bennem, hogy a nemrégiben alakult zenekaromat szeretném egy kicsit okosabban menedzselni és ehhez szükségem volt arra, hogy egy kicsit jobban képbe kerüljek azzal, mik is a teendők egy zenekar háza táján a próbákon, koncertezésen és stúdiózáson kívül. Korábban is voltam formációkban, de a felkészületlenség és a hanyagság bizonyos területeken általában elhozta a zenekar végét is. Pont kapóra is jött a Zeneipari Hivatal felhívása, nem is gondolkodtam sokat rajta, hogy belevágok.

Én egyébként egy száraz, amolyan klasszikus értelmeben vett oktatásra számítottam, ahol majd alkalom adtán el is bóbiskolok kedd esténként, de aztán nem így történt… Sőt, sokkal többet is kaptam ettől a kurzustól.

Elektro, pop, rock és társai, mindenféle karakterekkel megismerkedhettem itt, akik nem csak padtársak, de barátok is lettek.
Azt hiszem, a Zeneipari Hivatal lényege valahol abban rejlik, amiben egy zenekaré is: a közösségben. Nem lehet elmenni Fruzsi munkássága mellett a tananyagok minősége, előadói felhozatal tekintetében, de mindenek felett még a közösséget is összekapta, vezetgette és szerintem egy kicsit jobb embert is faragott belőlünk. Keddenként az unalmas keddekből élettel teli keddek lettek és oszthattuk az észt azokról a dolgokról, amiről nagyon tudjuk osztani az észt. 🙂

Hálás vagyok, hogy mára a zeneipar nem egy nagy, fekete mumus, ami kívülről látszólag érinthetetlen. Sokkal inkább csak valami, amit egy kicsit el kell fogadni olyannak, amilyen, egy kicsit meg kell akarni változtatni és mind ezek mellett kellő iróniával, humorral szemlélni vagy létezni benne.

Ha bárki kérdezné, hogy milyen volt a kurzus, azt mondanám: emberi, valóságos, élménydús. Akit érdekel, hogy milyen is a pécsi éjszaka, ki is az a Szalámi, miért Y az Y generáció és miért X az X… Miért nem fog soha írni rólad a netes zenei sajtó, vagy miért igen, vagy éppen van-e értelme a kiadónak, vagy csináld magadtól? Sorolhatnám napestig. Ha ide jössz, itt szépen meglesznek a válaszok.

Köszönöm, nagyon jó év volt.

Erik a Zeneipari menedzsment kurzust végezte el nálunk.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által akkreditált Zeneipari menedzsment képzésünk legközelebb 2015. szeptember 2-án indul. A képzésről bővebben az alábbi videóban.