2014 July 28

“Életem egyik legjobb döntése volt, hogy elvégeztem a Zeneipari menedzsment kurzust” – Szeép Ágnes a Zeneipari menedzsment kurzusról

Megkértük a 2014 júniusában végző diákjainkat, meséljék el, hogyan érezték magukat a kurzusunkon, hogyan érkeztek a Zeneipari Hivatalba és hogyan távoznak tőlünk. Az eheti beszámolót az immár két zenész, Gryllus Samu és Both Miklós menedzsereként dolgozó Szeép Ági írta.

IMG_2983Zenei gyökerekkel érkeztem a kurzusra. Édesapám nyugdíjba vonulásáig hegedűtanárként dolgozott, valamint évtizedeken át a Szombathelyi Szimfonikus Zenekar szervező-vezetőjeként tevékenykedett. Én a konzis-hegedűs éveim alatt tapasztaltam meg, milyen az, amikor a színpad mögül is segíthetem a zenészkollégákat. És nagyon élveztem! Aztán más irányba sodort az élet, de mindig bennem maradt az igény, hogy a zenei menedzsmenttel közelebbi kapcsolatba kerüljek. Így találtam rá tavaly a Zeneipari Hivatalra.

Az a terem, ahová 2013 októberében először beléptem, viharos gyorsasággal az életem nagyon fontos részévé vált. Minden héten alig vártam, hogy kedd legyen. Ugyanis közösséggé formálódtunk, hatalmas poénokkal, zeneipari legendákkal, viccelődésekkel, és egyre sűrűsödő közös programokkal…

A Zeneipari menedzsment kurzuson amellett, hogy a hazai zeneipari piacról rengeteget tanultam, naprakész tudást kaptam az aktuális közösségi média, kommunikációs, grafikai és nem utolsó sorban gazdasági trendekről. A stratégiai gondolkodásmód fontosságát, a lépésről-lépésre való építkezést, az átgondolt üzleti modellek megvalósítását mutatták be nekünk mind a vendégelőadók, mind a kurzus vezetője, Fruzsi. A szakmai kirándulásokon tapasztaltak pedig alátámasztották mindazt, amit a prezentációk és a csoportos feladatmegoldások alkalmával elméletben felvázoltunk.

Az a hatalmas tapasztalati tőke, amellyel Morcz Fruzsi rendelkezik, és amelynek alapján a zeneipari menedzsment kurzust és az iskolában folyó további képzések kínálatát és pedagógiai hátterét felépíti, számomra példaértékű. Azt kívánom, hogy a most általános iskolás korú gyermekeim a későbbi oktatási szintjeiken megtapasztalhassák majd azt a hozzáállást, amellyel Fruzsi megtiszteli a diákjait!

A konkrét szakmai kihívások sem maradtak el: a kurzus hozadékaként már télen segíthettem Gryllus Samu zeneszerző munkáját, akivel azóta is közös projekteken dolgozunk. Tavasz óta pedig Both Miklós és a Palimo Story projektmenedzsereként is dolgozom.

Élő stúdióbeszélgetéseket szervezhettem a Petőfi Rádió Kultúrfitnesz című műsorába, sikeres (nyertes) pályázatot adtam be az NKA Zenei Kollégiumához, jelenleg pedig az említett két művész fesztiváljainak-koncertjeinek előkészítésén dolgozom.

Mindez elsősorban a Zeneipari Hivatal szakmai sikere, hiszen az ott elsajátított háttértudás, valamint kapcsolati tőke nélkül nem valósulhatna meg…

A Zeneipari Hivatal a saját cégemmel kapcsolatos üzleti lépéseimben is változást hozott! Vállalkozásom honlapját azon irányelvek mentén építettük fel újra, ahogy azt a kurzuson elhangzott előadásokon Magyarország vezető szakemberei javasolták. És bizton állíthatom, a recept működik!

Életem egyik legjobb döntése volt, hogy elvégeztem a Zeneipari menedzsment kurzust.

Sokat tanultam szakmailag, rengeteget kaptam emberileg, avagy: ez az igazi ROCK AND ROLL!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által akkreditált Zeneipari menedzsment képzésünk legközelebb 2016. február 23-án indul. A képzésről bővebben az alábbi videóban.